Seviyeli Sohbet Ortami


Seviyeli Sohbet Ortami

Sohbet sitemizin içerisinde ki seviyeli sohbet ortamında seviyeli sohbet edip arkadaş edinebilirsiniz. Çoğumuz etrafımızdaki insanları memnun etmek için uğraşırız. Çoğu zaman kendimizden ödün veririz. Ama şunu unutmamalıyız insanlarla aramıza sınır koymamız daha seviyeli sohbet ortamı yaratacaktır. Seviyeli sohbet odalarımızda temel amaç insanların arasındaki sınırın belli olması. Yeri geldiğinde kim olursa olsun hayır demeyi öğrenmeliyiz. Hayır, basit bir sözcük olabilir ama kesinlikle güçlüdür. Sınır koymanın en iyi yolu, üstesinden gelecek kapasitenizin olmadığı şeylere hayır diyebilmektir. Aktris Lena Dunham, 2016’daki blogunda, “hayır” kelimesini kullanmaya başlayıp, insanları memnun etme alışkanlığından kurtulduktan sonra hayatının nasıl geliştiğini şöyle anlatıyor: “Yavaş bir değişimdi, ama nazik bir “hayır” sonunda kelime dağarcığıma girdi… Ve mucizevi bir şey oldu: hayatım tamamen değişti. … İnsanlar dürüstlüğün değerini biliyor. Anlıyorlar. Böylece, o hayırlarla birlikte, hayatımın her yeri “evet” doldu.İnsanlar, sınır koyarak diğerlerini üzeceğini düşünür. Çoğu insan sevginin diğer insanları memnun etmekten geçtiğini düşünür, ve sınır koymanın sevgiyi engelleyeceğine inanır. Ancak böyle davranarak, aslında korkuyla harekete geçeriz ve ilişkilerimizi kontrol etmeye çalışırız.

Seviyeli Sohbet

Bunun yerine, sınırlarımızı belirterek, o insanlara güvenimizi göstermiş oluruz. Güven, her türlü ilişkiyi güçlendirir. Seviyeli sohbet odalarımız sizler için güvenli ve seviyeli bir ortam oluşturmaktır. Bu hepimizin sayesinde olmaktadır. Eğer siz herkesin isteğine sırf onlar üzülmesin diye evet diyorsanız seviye ortamını kendiniz için tehlikeye düşermiş bulunursunuz. “Bir elin nesi var iki elin sesi var”atasözünde olduğu gibi.. Eğer bir ortam varsa ve bu ortam da kurallara belli ise bizler bu kurallara uyarak gerekeni yaparak ortamı en güzel şekilde güvenini ve seviyesini devam ettirmiş oluruz.
“İş hayatımın en ilginç keşiflerinden biri, 13 yıldır röportaj yaptığım insanlardan en merhametli olanının, aynı zamanda en fazla sınır koyanı olmasıydı.” diyor Brown. Neyi tolere edebileceğimiz konusunda kendimize merhametli olabilirsek, bu merhameti kendi sınırları içinde kalmaya çalışan diğer insanlara da gösterebiliriz. Daha mutlu bir hayat, daha sıcak bir kişilik ve daha iyi ilişkiler! Tek yapmanız gereken kendi sınırlarınızı fark etmek olacaktır.Bunların sonucunda da seviyeli sohbet ortamı daha güvenilir olacaktır.

 

Parasız sohbet Odaları

Seviyeli sohbet Ortamıza Bekleriz.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 141 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2019

Cevap bırakın