Diyarbakır Sohbet

Diyarbakır Sohbet

Diyarbakır sohbet siteleri içinde bulunan SohbetX sizlere sevgiyi, aşkı, bilgi ve gezmeden her yer hakkında bir tık ile ulaşabilmenin imkanlarını sağlıyor. Öncelikle hepinize günoooo. Nasılsınız ballarım. Gününüz nasıl geçiyor? Ramazan’ın da artık son demlerine geldik. Umarım hepiniz için arındırıcı bir Ramazan geçmiştir. Çok konuyu dağıtmadan bugünkü konumuzu açıklayayım. Bugünkü rotamız Diyarbakır sohbet.  Bilmiyorum sizin de Diyarbakır denilince aklınıza “Diyarbekir yoluna le” şarkısı gelmiyor mu? 😂 Chat sohbet sitemizde de Diyarbakırlı dostlarımıza da selam olsun. Şehir, Karacadağ ile Dicle arasında uzanan geniş bazalt platonun doğu kenarındadır. Üstelik Dicle vadisinin üzerinde ve nehir kavisinin tepesinde ufki bir satıh üzerinde kuruludur. Gel gelelim en merak ile arastırdığım konuya. Büyük bir şehir olmasına rağmen 1.818.133 nüfusa sahiptir Diyarbakır. Bunun %50 erkek %49 ise kadın vardır. Diyarbakır’ın eski adı ise Osmanlıcada Diyarbekir, Kürtçe’de ise Amed olarak geçmektedir.

Diyarbakır Sohbet Odaları

Bu arada Diyarbakır chat siteleri arayan dostlarım SohbetX muhabbet sitelerimizde bir çok sohbet odaları var. Bu sayede ülkemizin bir çok yerlerinden dostlar tanıyoruz. Hazır iftarlara da az kaldı, menü vereyim. Ayrıca fikir olur sizler için de. Meftune, pıcık, duvaklı pilav, nardan aşı ve ennn güzel ve benim de favorim olan mahlepli Diyarbakır çöreği. Gidip yerinde yemenizi tavsiye ederim. Üstelik ayvalı kavurma, kaburga dolması da bazı güzel tatlarımızdandır. Diyarbakır’a yolunuz düşerse gidip gezeceğiniz yerleri de sizler için derledim. Diyarbakır ziyaretlerinde mutlaka görmeniz gereken ennn nadide yerlerle başlayayım. Hasan Paşa Hanı, Kervansaray, Sülüklü Han, Ulu Camii, Asur Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Çayönü Buluntuları ve On Gözlü Köprü bulunmaktadır ve gezip görmeniz gereken en güzel yerlerdir. Ayrıca Hevsel Bahçeleri, Anzele Parkı, Diyarbakır Surları, Bırkleyn Mağaraları da gidip gezebileceğiniz max en güzel yerler. Sizler de gezdikçe bizlerle paylaşın isteriz. Diyarbakır sohbet sitemizde sizler için yorum kısmına yazmanız yeterli. Böylece bizler de bilgilenmiş oluruz.

Diyarbakır Sohbet

81 Diyarbakır Chat Siteleri

Diyarbakırlı arkadaşlarla chat sohbet muhabbet ederken bir de onların geleneksel kıyafetlerini sorguladım. Diyarbakır yöresine ait aba potur kostümü bossa, alpaka, kadife gibi kumaşlardan yapılmaktadır. Kostüm parçaları aba potur, karcın, aba yelek, damat şalı, poplin gömlek veya altı parmak gömlek, aba şapka ve deri sarıktan oluşmakta. Sizler de bunları görmek için Diyarbakır’ı gezmenizi tavsiye ederim. Ben araştırıp yazarken çok eğlendim. Umuyorum ki sizler de sıkılmadan bilgilenmişsinizdir. Ama en güzeli kendinizin gezip keşfedin derim. Diyarbakır sohbet odaları da karşılıklı muhabbet edebileceğiniz bütün olanakları sağlamaktadır. Hepinize keyifli okumalar dilerim. Sağlıcakla kalın ❤️

 

www.sohbetx.net

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 2098 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 16 Şubat 2024

Cevap bırakın