Erzurum Sohbet

Erzurum Sohbet

Herkese merhabalar. Yeni gün mutluluk getirmesini diliyorum canlarım. Nasılsınız, iyisinizdir umarım? Bugünkü konumuza gelecek olursak, hemen söyleyeyim. Erzurum Sohbet bugünkü konumuz. Erzurum soğuktur falan, ama gurbette olunca Erzurum deyince burnunun direğinin sızladığı güzel memleket. Bu arada canlar, Erzurum sohbet siteleri sizler için dışı gibi soğuk, ama içine girince sıcacık sohbet ortamı. SohbetX.net sizler için bu sıcak ortamı sağlıyor. Erzurum derken aklımıza ne geliyor ? Çağ kebabı, kadayıf dolması, kıtlama yani beyaz şekeri ile limonlu çayımız. Genel olarak Erzurum yüksek ve plato özelliği göstermektedir. Güneyinde Palandöken, kuzeyinde Kargapazarı dağları ile çevrili olan bir ilimizdir. İlimizdeki yer alan diğer dağlar ise Dumlu Dağları, Güvercin Dağları ve Mescit Dağlarıdır. Bunlar Türkiye’de en yüksek rakıma sahiptir. Hem süt, hem et ve bal bakımından da fevkalade besin kaynakları vardır. Erzurum chat siteleri de sizlere bu zirveyi gösteriyor işte. Grek sohbetleri ile, gerek seviyeli bir şekilde aşk hayatı ile. Ayrıca dost bulabileceğiniz ortam da sağlamakta.

Erzurum Sohbet Odaları

SohbetX sohbet muhabbet sitemizde bir çok sohbet odaları var. Bu sayede Erzurum’un Palandöken dağında kayak yaparken o esintiye bırakır gibi kendinizi sitemize bırakabilirsiniz. Sohbetlerin en zirvesini sohbet odaları içinde yaşayacağınıza eminim dostlar. Hem madem Erzurum’dan bahsediyoruz, Erzurum’un nasıl kazanıldığına da kısaca değineyim. 1048’de Doğu Anadolu Bölgesini fethetmek üzere Bizans topraklarına girer Selçuklu Türkleri. Erzurum Ovası’nın batısındaki Erzen’i ele geçirirler. Saldırılar sonucunda harap olan asıl Erzen’e Türkler, Kara Erzen ve zamanla Karaz adını verirler. Yeni Erzen ise daha sonra Erzen-i Rum ve Erzurum ismine dönüşür. Koskocaman Doğu Anadolu bölgesinde yalnız kalan Erzurum zorluklar ile Bizanslılardan ele alınır. Eğer Erzurum’a yolunuz düşerse gerçek misafir perverleri görmenizi isterim. Bu kadar misafir canlısı bir memleket. Misafirlerimizin özel menüsü vardır. Bu yıllardır değişmez. Yoğurt çorbası, ama aslı ineklerden yapılan ayran ile yapılan ayran çorbası. Orijinali budur. Sonrasında yaprak sarması, su böreği, büyük İspir fasulyesi ile yapılan kuru fasulyesi ve tabii ki en güzel tatlısı kadayıf dolması.

Erzurum Sohbet

25 Erzurum Chat Siteleri

Erzurum’dan takip eden dostlarımız sohbet chat sitemizden bizleri eksik olduğumuz yerler hakkında bilinçlendirebilirler. Veeeee Erzurum’a geldiğinizde sizlerin gezebileceği en güzel doğa harikası yerlerimizden bir kaçını sizlere takdim etmek isterim. Narman Peribacaları, Narman Beşgöller, Tortum şelalesi ve Tortum gölü , Erzurum gökkuşağı tepeleri , Erzurum evleri, Erzurum tabyaları, Üç kümbetler bunlardan bir kaçıdır. Geldiğiniz zaman görmenizi tavsiye ederim. Erzurum’da daha çok tarıma ve besiciliğe yön verilmekte. Dediğim gibi yüksek rakıma sahiptir. Yani aslında yayla bölümünde olduğu için et yönünden de zengindir. Bu nedenle çağ kebabını Erzurum dışında yememenizi şiddetle tavsiye ederim. Üstelik Erzurum’da çağ yiyince siz durun demeden durmazlar, peş peşe getirirler, nasıl doyduğunuzu bilmezsiniz. Erzurum’un güncel nüfusu ise 763.320 dir. Doğu Anadolu bölgesindeki en büyük şehir Erzurum diyebiliriz. Dağlarımızda bin derde deva olan caşırımız, mantarımız, kuşburnu ve böyle dağlarda biten bir sürü besinler. Erzurum’a geldiğinizde aç kalma ihtimaliniz %0 diyeyim. Ayrıca Oltu taşı tesbihleri ve takıları hediye olarak götürmeyi de unutmayın ❤️❤️

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 969 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2024

Cevap bırakın