Avrupa Chat Odaları

Avrupa Chat Odaları

SohbetX’in Avrupa Chat Odaları makalesine hoş geldiniz canlar. Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, her şey ve herkes git gide birbirine karışıyor. Eskiden belki göç edilirdi, lakin aslına bakılırsa herkesin yeri yurdu belliydi. Osmanlı zamanında Karamanoğulları’nı Avrupa’nın Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Balkan ülkeleri gibi yerlerine uç beylik olarak gönderdi. Bu uç beylikler Osmanlı’nın sınırlarını korumakla mükellefti. Osmanlı bu uç beylikler sayesinde Viyana kapılarına kadar dayandı. Kazıklı Voyvoda ile Eflak’ta çarpışan Fatih Sultan Mehmed Han Avrupa’da Türklere karşı bir saygı ve korku uyandırdı. Aynı zamanda bu uç beylikler sayesinde Avrupa’ya ilk yayılmamız başladı. Bu sayede Avrupa insanımızla beraber Türk kültürünü ve İslam dünyasını da tanıdı. Böylelikle Avrupa da Türk sohbet etmeye başladı. Türkler de taa o zamanlardan gurbet sohbet etmeye başladılar. O zamanlarda internet olsaydı, eminim ki Osmanlı da Türk Sohbet Siteleri kurardı. Hem de sırf Türkler kendi aralarında sohbet etsin, hasret gidersin diye başka bir deyişle.. Aynı şimdilerde olduğu gibi.

Avrupa Türk Chat Sohbet

Şimdilerde SohbetX gibi yeni kurulan sohbet siteleri sayesinde biz Avrupa’daki Türk gurbetçiler hasret gideriyoruz soydaşlarımızla. Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsveç, Avusturya, İsviçre gibi Batı Avrupa’dan sohbetseverler SohbetX’te buluşuyor. Bunun yanında Bosna-Hersek, Hırvatistan, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan gibi Balkan ülkelerinden de sohbet sitemize gelenler var. Bu sayede Avrupa Chat Odaları içinde buluşuyoruz, anavatan Türkiye’dekiler ve gurbetçiler olarak. Bazen bu sohbet odaları içerisinde Türkiye’deki memleketlerimizden insanlarla da tanışıyoruz. Hatta kıtalar arası arkadaşlıklar, dostluklar, aşklar bile doğuyor. Avrupa’dan Türkiye’ye evlenip gidenler, Türkiye’den Avrupa’ya gelenler oluyor bu aşkları uğruna. SohbetX’te de Türkiye’mizin her memleketinden, ırkından, dilinden, dininden, mezhebinden insanlar var. Bu sayede sohbet muhabbet gelişiyor değişik kökenli vatandaşlarımız arasında.

Avrupa Sohbet Siteleri

Siz de isterseniz yurtdışından vatandaşlarımız ile tanışmayı. Veyahut Avrupa’daysanız ve gurbetin hasretini memlekettekilerle gidermeyi istiyorsanız eğer. O halde ben de derim ki, hiç beklemeyin artık. Google’a Avrupa Sohbet, Türk Chat, Türk Sohbet, Gurbet Sohbet gibi terimleri yazın, hemen SohbetX.Net’i bulup, buyurun gelin aramıza. Beraber erelim bu vuslata.

www.sohbetx.net

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 128 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2023

Cevap bırakın