Balıkesir Sohbet

Balıkesir Sohbet

Balıkesir sohbet siteleri içinde Balıkesirlilerle chat yapın canlar. Bunu da SohbetX’te yapın. Zira Kuva-yı Milliye Şehri Balıkesir’i tanıdıkça daha da tanıyasınız gelecek, bundan eminiz. Kıyısı hem Marmara, hem Ege’ye bakan kaç tane şehir sayabilirsiniz desem misal? Evet, bunlardan biri Balıkesir. Diğeri ise Çanakkale’dir. Çünkü Balıkesir’in ikiye ayrılan kolları arasında Çanakkale bulunur. Ege’mizin bu küçük ama güzel ilinde bulunan Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç ilçeleri Ege Denizine bakar. Bandırma, Erdek, Gönen ve Marmara ilçeleri ise Marmara Denizine kıyıdır. Geri kalan Altıeylül, Havran, Karesi, Balya, Bigadiç, Dursunbey, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ise iç bölgededir. Manyas ve Bandırma birlikte Manyas gölünü çevreler. Şehrimizin bir kıyısında Akdeniz iklimi var, diğerinde ise Marmara sebebiyle Karadeniz iklimi. Balıkesir halkı Manavlar, Yörükler, Çepniler, Türkmenler, Muhacirler ve Tatarlardan oluşur. Muhacirleri genelde Balkanlardan göçen Boşnaklar, Arnavutlar ve Pomaklar, veyahut Kafkasya’dan gelen Çerkezler ve Gürcülerdir.

Balıkesir Sohbet Odaları

Siz de SohbetX’in sohbet odaları içerisinde bu Balıkesirli arkadaşlarımızla tanışmaya buyurun gelin. İlimizde yaşayan arkadaşlarımız tarım ürünlerinden bahsediyoruz bizlere. Misal ayçiçeği, börülce, domates, elma, (taze) fasulye, haşhaş, kavun, mandalina, susam, şeker pancarı, tahıllar ve tütün. Balıkesir’de ayrıca aspir, bakla, buğday, karnabahar, karpuz, kuşkonmaz, pamuk, pirinç, salatalık, sarımsak ve zeytin da yetişir burada. Aynı zamanda küçük ya da büyükbaş hayvancılık yapanlar da var. Peyniri ve yoğurduyla meşhur olan ilimizin bazı ilçelerinde hala mandıralar vardır. Bir de madencilik ile öne çıkar Balıkesir. Bigadiç’te bor, Marmara Adasında mermer, Balya’da kurşun, Edremit’te demir, Dursunbey’de ise ametist çıkarılır. Tarihinde Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Karesi ve Osmanlı Hanedanlığı altında bulunan şehrin, birçok antik ve roma dönemine ait kentler vardır. Yöreye has ürünleri ise Yağcıbedir halısı, Balıkesir kolonyası ve kaymaklısıdır. Yiyeceklerden Ayvalık tostu, Susurluk ayranı, saçaklı mantısı ve höşmerimi ünlüdür.

Balıkesir Sohbet

10 Balıkesir Chat Muhabbet Siteleri

Balıkesir sohbet muhabbet ederiz de kaplıcalarından bahsetmeden geçer miyiz? Elbette hayır. Balıkesir’in Bigadiç, Edremit, Gönen, Manyas, Sındırgı ve Susurluk ilçelerine bağlı kaplıcalar vardır. Üstelik Merkez’e bağlı Pamukçu’da da kaplıcalar var. Anlayacağınız canlar, size yine bir şehrimizi tanıttık, lakin ülkemizin her şehri gibi Balıkesir de anlatılmakla kalmamalı. Ya SohbetX’e gelip Balıkesirlilerle sohbet edeceksiniz. Veyahut da Balıkesir’e gidip, kendiniz görüp yaşayacaksınız. Bizden demesi, sizden uygulaması.

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 720 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 10 Şubat 2024

Cevap bırakın