Dini Chat Siteleri

Dini Chat Siteleri

Nur Chat, İslami Sohbet Odaları derken, geldik Dini Chat Siteleri makalemize. Dini konularda insanlar birleşir dedik daha önce. SohbetX’te de birçok inanç, din, inanış ve mezhepten bir araya geliyor. Sonra Müslümanların ortak noktaları olan Mekke ve Medine’den bahsettik. Bu sebeple bugünkü bahsedeceğim şehrimiz de 3 büyük dinin buluşma noktası olan Kudüs. Peki ya neden mi? Zira Kudüs sadece İslamiyet için değil, aynı zamanda Hristiyanlık ve Yahudilik için de önemli bir şehir. Yahudilikten başlayalım anlatmaya. Yahudilerin en kutsal şehri olan Kudüs’ü Tevrat’a göre İsrail Kralı Davud kurdu. Birleşik İsrail Krallığı’nın başkenti olan Kudüs’e ilk tapınağı ise onun oğlu Kral Süleyman inşa etti. Ağlama Duvarı, Tapınak Tepesi gibi Yahudiler için kutsal olan yerler de Kudüs’tedir. Kudüs’ün Hristiyanlık için önemi ise Yeni Ahit’e göre Nasıra’lı İsa’nın orada çarmıha gerilmesinden dolayıdır. Ayrıca Hristiyanların Kutsal Kabir Kilisesi veya Yeniden Diriliş Kilisesi olarak bilinen kilisede Hz. İsa’nın kabrinin burada olduğu ve buradan yeniden dirileceğine inanılır.

Dini Sohbet Odaları

Dini Chat Siteleri içinde sohbet etmenin önemini anlatırken, Yahudilik ve Hristiyanlık için Kudüs’ün öneminden bahsettim az önce. Yukarıda bahsedilen krallar, İslamiyet’teki Hz. Davud ve Hz. Süleyman peygamberlerdir. Aynı zamanda Nasıralı İsa da, İslam’da Hz. İsa olarak tanıdığımız peygamberin ta kendisidir. Bu sebeple de Kudüs’ün öneminden bahsedebiliriz, lakin ben size yine de İslamiyet için öneminden bahsetmek istiyorum. Müslümanların Mekke’deki Kabe’den önce ilk kıblesi Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dır. Medine’deki Mescid-i Kıbleteyn de zaten önce Kudüs’e doğru namaz kılarken kıblenin değişip Mekke’ye çevrilmesi sebebiyle İki Kıbleli Mescid diye anılır. Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) İsra ve Miraç’a çıkması da Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dandır. Kubbetü’s-Sahra Onun Mirac’a çıkarken ayak bastığı taşın (Muallak taşı) üzerine yapılmıştır. Kudüs deyince aklımıza gelen Altın Kubbe tam da o mübarek taşın üzerindedir. Birçok arama motorunda da bulabileceğiniz bilgileri yazmamın sebebi aslında kafanızı bulandırmak değil.

Dini Sohbet Siteleri

Dini sohbet siteleri neden önemli, onu anlatmaya çalıştım size bir nevi. Bu bilgileri istediğiniz yerde bulabilirsiniz elbette. Lakin, değişik inanç, din, inanış ve mezhepten insanla tanışmak için SohbetX’e gelmeniz gerekir. Zira burada herkese özgür ama kaliteli ve seviyeli bir şekilde kendi inancını anlatma imkanı sunuyoruz. Siz de farklı inançlardan veya kültürlerden insanlarla tanışmak, kaynaşmak için buyurun aramıza. Bekliyoruz. Selam, Şalom, Barış ve sevgi sizinle olsun 😊

www.sohbetx.net

 

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 157 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 04 Aralık 2023

Cevap bırakın