Gurbetçi Sohbet Siteleri

Gurbetçi Sohbet Siteleri

Gurbetçi Sohbet Siteleri arasında bulunan SohbetX’te gurbetçilerle chat sohbet ediyoruz. Misal ben Hollanda’dan, sen Türkiye’den geliyorsun, aynı sohbet ortamı içerisinde buluşuyoruz. Peki ya burada buluşmanın bize faydası ne? İlk olarak sen benim Avrupa’daki hayatımı, ben senin Türkiye’deki hayatını öğreniyorum. İkliminden, nüfusundan, kültüründen, gelenekleri ve ananelerinden tutun da ekonomisine kadar her şeyi paylaşıyoruz SohbetX’te. Hatta dini sohbet ettiğimiz de oluyor, siyaset veya liglerdeki futbolculardan da. Siz benim buradaki hayatımı çok güzel, ekonomik şartları düzgün zannederseniz, belki de bana imrenirsiniz. Ben de memleket hasreti çektiğim için, size anavatanımız Türkiye’de yaşadığınızdan dolayı aynı şekilde imreniyorumdur. Halbuki herkesin kendi yaşadığı yerin hayat şartlarına göre kolaylığı ve zorluğu vardır. Tuhaf bir karşılaştırma yapayım size. Ben Hollanda’nın düzenini çok severim. Kırmızı ışıktan kimse karşıya geçmiyor, her randevuya herkes vaktinde gidiyor. Türkiye’nin de doğasını, her yerde bir çay bahçesi olmasını, bu sebeple ailemizle keyifli vakit geçirebilme olanağımızı severim.

Gurbetçi Sohbet Odaları

Peki ya bu paylaşımların chat sohbet içinde getirisi ne? Bence empati. Empati kendini karşındakinin yerine koyabilme yeteneğidir canlar. Siz kendinizi benim yerime koyarsanız, burada asla buranın yerlisi olamayacağımı anlarsınız. Başımdaki örtüden veya kara saçımdan dolayı ben hiçbir zaman tam bir Hollandalı sayılmayacağım. Tıpkı Türkiye’deki Afganlılar, Suriyeliler, Somaliler gibi. Bu yüzden kendimi dışlanmış hissedebiliyorum zaman. Lakin Türkiye’de de bana ‘Alamancı’ veyahut ‘Avrupalı’ diyenler oluyor. Bu sebeple de aynı hissiyatı yaşıyorum. Ama SohbetX’te kimse bana yabancı muamelesi yapmıyor. Geldiğim andan itibaren SohbetX’in aile ortamı içine çekip, sarmaladılar arkadaşlarım beni. Sizi de sarmalayacaklarından emin olun canlar. Yeter ki siz, kendinizi açmaya hazır olun. Gönülden, samimi bir şekilde keyifli sohbet muhabbet ederseniz, karşılığını elbet bulursunuz.

Gurbet Chat Siteleri

Gurbetçi Sohbet Siteleri içerisinde Avrupa, Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere, Fransa, Danimarka veya Avusturya sohbet chat yapın. Hatta daha da büyütelim, dünyadaki diğer gurbetçilerle de buluşun. Zira Amerika, Avustralya, Cezayir, Fas, Azerbaycan, İran gibi diğer gurbette yaşayanlar da burada chat sohbet muhabbet ediyor. Siz de gelin, bu insanlarla tanışın, benim gibi, arkadaş, dost, aile olun. Gurbeti gurbet olmaktan beraber çıkaralım, haydi!

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 174 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2024

Cevap bırakın