Türk Yeri

Türk Yeri

Yeni açılan sohbet siteleri arasındaki SohbetX.Net tam bir Türk yeri canlar. Aslında dünya chat siteleri arasında da yerini edindi bu sohbet sitesi. Bu sebeple Gurbet Sohbet, Avrupa Sohbet, Türk Chat, Türk Sohbet, Kürtçe Chat, Kürtçe Sohbet diye aratın, bulun SohbetX’i. Siz bakmayın Türk yeri dediğime, aynı zamanda Kürt yeri de, Laz yeri de. Ayrıca vatanımızda kaç tane millet, soy, ırk varsa, hepsinin yeridir burası. Kimseye ırkçılık yapılmıyor burada. İnsanlarımız hangi dilde isterse, o dilde serbestçe sohbet edebiliyor. Avrupa kanalımızda bir dönem iki tane arkadaşımız sadece Kürtçe sohbet ederdi. Ben de Kürtçe bilmeyen biri olarak Kürt asıllı arkadaşımla onların yazışmalarını, başka bir deyişle konuşmalarını izlerdim. Arada bize de Türkçe laf atar, yazdıklarını çevirirlerdi. Çok hoşuma giderdi o ikilinin sohbet etmelerini izlemek. Kimsenin kimseye laf sokmadığı, anlayışlı ve saygılı davrandığı, kaliteli ve seviyeli sohbetlerin döndüğü bir sohbet sitesinde bulunduğum için daha da keyif alırdım. Kürtçe kelime bile kaptım. Roj baş!

Türk Chat Odaları

Bunu deyince aklıma bir hikaye geldi. Çok sevdiğim bir bayan arkadaşım Kayserili. Eşi Nevşehirli. Oğlan kızdan annesine ilk bahsedip ‘Kayserili’ deyince, oğlanın annesi “Olsun, onlar da insan” diye cevap vermiş. Yıllarca Kayserili arkadaşlarımızla şakalaştık durduk bu kelimelerle. Olsun, o da mantı. Olsun, o da yağlama. E, olsun, o da Kayserili işte dedik. Allah’tan samimiyetimizi bilirdi de alınmazdı bize. Ha, bu arada, o arkadaşımla da SohbetX gibi, böyle bir chat sitesi içinde tanışmıştık. Hatta eşiyle de öyle tanışmışlardı. Eee, Avrupa’da olunca birileriyle tanışmak için zaten biz de Türklerin yerlerini tercih ediyorduk. Hala da ediyoruz aslında böyle sohbet siteleri içinde. Biraz da bu sebeple SohbetX’te bulunuyoruz.

Türk Yeri Sohbet Siteleri

Samimiyetime bir dirhem inancınız var ise, siz de buyurun gelin aramıza, kendiniz görün güzel sohbet ortamımızı. Allah var, kendi sitemiz diye demiyorum ha, sakın yanlış anlamayın. Yirmi yıllık sanal geçmişimde daha burası kadar güzel bir chat sitesi, hatta Türk yeri çıkmadı karşıma. Dediğim gibi, buyurun gelin, kendiniz de görün. Biz buradayız.

www.sohbetx.net

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 139 defa

Kategori: Chat, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2023

Cevap bırakın