Afyon Sohbet

Afyon Sohbet

03 Afyon Sohbet severler için SohbetX’te buluşuyoruz canlar. Sohbet siteleri içinde şehir sohbet makaleleri tabii ki vazgeçilmezlerimiz arasında. Bu sebeple bugünkü konumuz plakası 03  olan şehrimiz. Afyon, veya namı diğer AfyonKarahisar, Ege bölgesinde yer alır. Bu şehrimizin ismi şehrin merkezindeki hisarın üstünde bulunduğu kara renkli volkanik kayalardan geliyor. Bir de tabii bölgede yetiştirilen haşhaştan da afyonun üretilmesinden dolayı. Benim memleketim Eskişehir’le sınır olan bu şehrin bildiğim birkaç ilçesi Çay, Bolvadin, Sandıklı ve Emirdağ. Emirdağ ilçesinden çok göç alan Eskişehir, Afyonlu komşularımızın ‘Eskişehirliyim’ demesiyle onlardan çok muzdariptir. Çakma Eskişehirli de deriz biz onlara. Şaka bir yana, severim ben komşularımızı. Ayrıca Avrupa’da, özellikle Belçika ve Hollanda’nın Deventer ve Haarlem şehirlerinde de Afyonkarahisar’dan çok gurbetçi bulunur. Birbirlerine bağlı, sıcakkanlı insanlardır. Gurbet sohbet severler de SohbetX’te buluşuyor, benden demesi.

03 Afyon Sohbet

Genellikle chat odaları içerisinde arkadaşlarımızla yemek konuları da konuşuyoruz. Bu arada aklıma geldi, hemen yazayım, Afyonun en ünlü yiyeceği tabii ki Afyon Kaymağıdır. Parmağını yalarsınız yerken. Ama benim bildiğim Bolvadin’li komşu teyzemin yaptığı kuru patlıcan dolması vardır, üfff yeme de yanında yat. İnce bulgurlu güzel bir iç hazırlanır ve kuru patlıcanlar sarma gibi sarılır. Tamam, itiraf ediyorum, özledim teyzemin yemeklerini 😊 İlibada da çok bilinmeyen, güzel bir üçgen sarma çeşididir. Haşhaşlı çörekler, tatlılar falan olmazsa olmazları tabii ki. Üfff yeter ama ağzım sulandı. Sizin de iştahınızı açtım sanırsam, değil mi? Kışın bu soğuk havalarında Sakala Çarpan çorbasını da içsek tam olacak aslında. Aynı zamanda başka illerde de bilinen bu yemek erişte ve yeşil mercimekten yapılır. Ben tek başıma bile bir çok kez yapıp yedim, kolaydır yapılışı üstelik.

Afyon Sohbet

AfyonKarahisar Sohbet Odaları

SohbetX’te de sohbet odaları içerisinde Afyonlu arkadaşlara rastlamamız mümkün. Onlar ziyaret edilecek yerleri de anlatıyor bizlere. Canlar, demem o ki, yemekleri çok güzel ama görülesi yerleri de var Afyon’umuzun tabii ki. Ilıcaları var misal, İshaklı Kervansarayı, Kalesi, Çay Kervansarayı, Taş Medresesi tarihi yerleri. Bir de Özdilek ve Afium AVM’leri var, alışveriş yapabileceğiniz. Çok yorulurum, para harcamak istemiyorum mu diyorsunuz? O zaman, haydi, gelin bizimle bedava Afyon sohbet edin. Paranız cebinizde kalsın, sohbet muhabbet bizimle olsun.

 

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 189 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 06 Şubat 2024

Cevap bırakın