E Sohbet

E Sohbet

SohbetX’in yeni makale konusu E Sohbet. E aslında internet aleminde elektronik kelimesinin yerine geçer. Yani anlayacağınız konumuz elektronik sohbet aslında. Elektronik de internet üzerinden, mobilden veya bilgisayardan yapılan oluyor. Yani mobilden chat, internet üzerinden muhabbet gibi manalara geliyor. Zaten hepimizin elinde akıllı cep telefonları, dolaşıyoruz ortalıkta. Boyunlarımız Notre Dam’ın kamburunu kıskandıracak derecede eğik. Boyun sertleşmeleri, göz bozuklukları, baş ağrıları, dışarı çıkmamaktan D vitamini eksikliği de cabası. Oysa eskiden öyle miydi. Sokaklarda akşam yemeğine kadar oynardık, yemekten sonra yine çıkardık dışarı. Bu sefer de sokak lambaları yanana, akşam ezanı okunana kadar dışarda oynardık. Arkadaşlarımız oyun esnasında bile sohbet ederdik, hal hatır sorardık birbirimize. Şimdiki çocuklar çok mu çabuk büyüyor anlamıyorum. İnternet çağı çocukları, okuma yazma öğrenmeden YouTube kullanmayı öğreniyor zaten. İki kelime sohbet muhabbet kurmaya, konuşmaya kalkınca ya da internet gidince de çığlık atmaları cabası.

E Sohbet Siteleri

Annemiz, babamız, eşimiz, dostumuz, kardeşlerimizle dertleşmek de gün geçtikçe zorlaşıyor. Herkesin kendince doğru olan bir fikri var bizim ve hayatımızın hakkında. Evladımız onların istediği gibi değilse ‘şımarık’ oluyor. Biz hayata bakış açısından farklı fikirlerdeysek ‘anarşist’ oluyoruz. O zaman da kendimize online sohbet ederken dertleşecek bir arkadaş arıyoruz. Sohbet sitelerini bazen dertleşme siteleri gibi değerlendirmemiz de sırf bu sebepten. SohbetX de benim için öyle bir sohbet sitesi. Bana
özgün bir dertleşme sitesi başka bir deyişle. Zira burada tanıdığım o kadar güzel insan var ki dertlerimi anlatabildiğim, içimden atabildiğim. Bazıları ile sesli olarak da tanıştık. Birçoğu çoluk çocuğa karışmış, samimi arkadaşlar. Çocuk dedim de, onların seslerini duyunca yüzümde bahar açıyor, içimde güz, İlhan İrem’in Sürgün Gibi Masallarda şarkısında dediği gibi. Uzaklarda bir düş kuruyorum, yapayalnız bir ev oluyorum evli evine, köylü köyüne gittiği zaman.

E Chat Odaları

Siz de benim gibi, sürgün gibi masallarda yalnız kalmayın dostlar. Chat, sohbet, muhabbet, dertleşme, gülme, eğlenme, SohbetX’te ne ararsanız var. Üstelik canlı radyomuz SenFM’de çalan harika parçalar da bu muhabbete eşlik ediyor. Bu sebeple de biz de size sesleniyoruz. Haydi gelin, beraber e sohbet nedir yaşayalım. Dertlerimizi paylaşıp, yüklerimizi hafifletelim omuzlarımızdan. O halde ne yapacaksınız? Hemen alttaki linke tıklayıp geleceksiniz.

 

www.sohbetx.net  

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 329 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2024

Cevap bırakın