Alem Sohbet

Alem Sohbet

SohbetX’te Alem Sohbet ediyor! Evet canlar, SohbetX.Net sunucumuz sadece Türkiye veya Avrupa Türk sohbet siteleri arasında değil. Dünya chat siteleri içindeyiz, ve bütün alem burada sohbet ediyor. Türklerin Avrupa’ya yayılmasından bahsettik ya dün? Aslında Avrupa ile sınırlı değil yayılmamız. Zira Osmanlı zamanında şimdiki Gürcistan, Azerbaycan, İran, İrak ve Suriye üzerinden Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya da yayıldı. İlk olarak Cebelitarık Boğazı Batı’da Fas ve İspanya dahilince sınırdı. Doğu’da Hazar Denizi ve Basra Körfezi bir ikinci sınırdı. Üçüncü ve Kuzey’de sınırlar Avrupa üzerinden Avusturya, Macaristan ve Ukrayna idi. Güneyde ise Afrika kıtasında Yemen, Somali, Eritre ve Sudan dördüncü ve son sınır oldu. Böylelikle 3 kıtaya yayıldı Osmanlı ve dahi Türkler. Aslında bu durumda Türklerle sınırlı değildi Osmanlı Devleti. Afrika ve Doğu’yu katarak Osmanlı Devleti Müslüman bir toplumu temsil ediyordu başka bir deyişle. Zira İslamiyet’in yayılmasında büyük rolü vardı Osmanlı’nın. Bu sebeple de alem İslami sohbet etmeye başladı.

Alem Chat Siteleri

Biz de SohbetX olarak bu bayrağı alıp dünyaya taşıyoruz. Zira SohbetX Türk Sohbet Siteleri arasında yerini alarak aleme açıldı. Avrupa, Afrika, Asya, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Avustralya, hatta Endonezya’dan buraya gelip chat yapan arkadaşlarımız var. Bu sayede biz de kendi yaşadığımız ülkelerle sınırlı kalmayıp, dünya üzerinde birçok yerden arkadaş ediniyoruz. Ayrıca burada dilerseniz canlı sohbet esnasında spordan ekonomiye, dinden felsefeye kadar, her türlü konu üzerine muhabbet edin. Dilerseniz ise oyun odalarımızda eğlenceli ve keyifli vakit geçirin sohbetsever arkadaşlarınızla ya da tek başınıza yarışarak. Aynı zamanda canlı sohbet esnasında canlı radyo yayınlarımızı SenFM’de dinleyerek ruhunuzu dinlendirin. Hatta radyo odamıza girin, sevdiğiniz sanatçıların parçaları üzerine tartışın.

Alem Sohbet Odaları

Şuan misal DJ’imiz “Vurmayın Yıllar” parçasının Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur’un seslerinden derlemesini dinletiyor. Düet sayılmaz, çünkü şarkıların sonradan kesilip birleştirmesi olduğu çok belli. Radyo odasında müzik severler tartışıyor, hangisi daha güzel söylemiş diye. Ben Müslüm Baba’yı tercih ediyorum, bir diğer arkadaşımız ise Ferdi Tayfur’u. Siz de saygı ve edep çerçevesinde seviyle bir sohbetle bunun tartışmasını yapmak mı istersiniz? O halde aramıza buyurun gelin. Üstelik hiç beklemeyin derim. Giriş yapmak çok kolay. Alta bıraktığım adrese tıklayın, anasayfada kendinize bir nick seçin ve hemen gelin alem sohbet etmeye dahil olun. Bekliyoruz.

www.sohbetx.net

 

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 241 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2023

Cevap bırakın