İslami Sohbet Odaları

İslami Sohbet Odaları

Dün Nur Chat hakkında yazdık. Bugünkü konumuz İslami Sohbet Odaları. Daha önce de söylediğim gibi, insanlar ortak noktalarda buluşuyor sohbet siteleri içerisinde. Dünya üzerinde de böyledir bu, reel hayatta. Bu ortak buluşma noktalarından ikisi de Mekke ve Medine. Mekke Kabe-i Muazzama’nın içerisinde bulunan Mescid-i Haram’ın olduğu şehir. Burası Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) ilk vahyin de geldiği şehir. Onun doğduğu, büyüdüğü, gençliğinin geçtiği şehir. Buraya gittiğinizde modern görüntüsünün ardında tarihi soluklarsınız. Nefes alıp verdikçe İslamiyet’in en güzel şehrinde, içinizi bir huzur sarar. Evinize gelmişsinizdir. Evinizdesinizdir. Allah’ın evi diye anılan Kabe-i Muazzama’nın dibinde iken gözünüzde ne aileniz, ne çoluğunuz, ne çocuğunuz olur. Siz orada yaşarsınız. Orası sizin kalbinizde yaşar. Kalbiniz artık orada atar. Oraya gittikten sonra, dünyadaki hiçbir yer eviniz değildir artık. Oranın tadı damağınızda iken, orayı her andığınızda burnunuzun direği sızlar. Gurbet, hasret, huzur, her şey orasıdır artık sizin için.

Dini Chat Odaları

Bir de Medine-i Münevvere vardır. İslamiyet’in ikinci büyük şehridir burası da. Mescid- Nebevi’deki Yeşil Kubbe’nin orada Peygamberimizin (s.a.v.) sahabe arkadaşları ile sohbet ettiğini hayal edersin. Az ilerisindeki Baki Mezarlığında yatar arkadaşlarının birçoğu. Ayrıca ilk mescit olan Kuba Mescidi, İki Kıbleli Mescit diye bilinen Mescid-i Kıbleteyn hep Medine’dedir. Aynı zamanda Yedi Mescitler de oradadır. Bir de Osmanlı zamanından Hicaz Trenyolu Tren İstasyonu Müzesi vardır. Hatta o tren yoludur ki burası, AbdulHamit Han, sırf Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) ruhu rahatsız olmasın diye raylarının altına keçe döşetmiştir. Öylesine severiz biz Türk milleti olarak Onu. O değil miydi ki, “Konstantiniyye elbet bir gün fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker” diyen. O hadis-i şerifinde Fatih Sultan Mehmet Han’ı (k.s.) anan o güzel peygamberin ümmeti olmak ne kadar güzeldir. Ve o kumandanın milletinden olmak ne kadar onur vericidir. Türk sohbet ederken bundan bahsetmek de ayrı güzel oluyor sohbet siteleri içerisinde.

İslami Sohbet Siteleri

Bugün size pek İslami Sohbet Odaları hakkında birşeyler yazmadım aslına bakacak olursanız. İslami ortak noktamız olan iki büyük şehri anlattım size. SohbetX’te de sohbet ederken benim gibi dini konulara meraklı arkadaşlarımıza rastlayacaksınız. Onlarla da bu sohbetleri edeceksiniz. Bunun için sizden hiçbir ücret beklemiyoruz. Tek istediğimiz girerken kendinize uygun bir nick almanız ve sohbete ‘selam’ diyerek başlamanız. Dilerseniz sonrasında nickinizi kayıt da edebilirsiniz. Böylelikle başkalarının bu nicki kullanmasını engellemiş olursunuz. Haydi, o halde, hiç beklemeden siz de aramıza buyurun gelin. Kaliteli, edepli, seviyeli sohbet chat edelim hep beraber. Bekliyoruz

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 337 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 03 Aralık 2023

Cevap bırakın