Nur Chat

Nur Chat

Nur Chat Siteleri içerisinde bulunan SohbetX’e hoş geldiniz canlar. Sohbet siteleri içerisinde insanlarla birçok ortak nokta üzerinden muhabbet kuruyoruz. Bu konulardan birisi dini sohbet. Bu sebeple de kullanıcılarımız nur chat, İslami sohbet odaları, dini chat siteleri gibi aramalar yaparak sohbet sitemize geliyor. Burada kendimiz gibi dini konulara meraklı arkadaşlarla buluşuyoruz. Selam ile girip, selam ile çıkıyoruz SohbetX’ten. Bu verilen selam tabii ki Allah’ın selamıdır. Arapça manası ‘Barış’tır ‘Selam’ın. Barış ile geldim, barış ile gidiyorum demektir. Zaten biz bu sitelere girerken günlük hayatımızın stresinden uzaklaşmaya çalışmıyor muyuz? Bundan dolayı da kendimizi iyi hissetmek isteriz girdiğimiz yerde. Biz de SohbetX.Net ve SohbetimSen.Net ailesi tam bir aile ortamı oluşturduk. Birisi abimiz, birisi ablamız, bir diğeri kardeşimiz, canımız, bacımız oldu. Bir gün kavga etsek bile, tartışma yaşasak bile, hatta kalp kırsak bile yine de üç güne kalmadan geri barışıyoruz. Sonuçta et tırnaktan ayrılmaz dedikleri de bunu gerektirir. Zaten biz bir aileyiz diyoruz. Ayrılamayız birbirimizden.

Nur Sohbet Siteleri

Nur sohbet deyince en çok aklıma gelen kelam Nurun ala Nur’dur. Bu da nur üstüne nur demektir. Bundan dolayı SohbetX’e girerken içim çok rahat, biliyor musunuz? Çünkü burada kendimi çok iyi hissediyorum. Ailemle berabermişim gibi sohbet ediyorum burada. Keyfime bakıyorum, istersen chat yapıyorum, istersem yayın alıyorum. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız KahramanMaraş depremi sonrası yayın yasağı getirdik. Baktım ki, siteye gelen insanlar var ve yayında kimse olmadığı için oto DJ çalıyor.  İndirdim Youtube’dan Mekke imamı Abdurrahman El Ossi’nin kametinden Kuran’ı Kerim hatmini. SenFM’in canlı yayınlarına ara verdik. Diğer sohbet siteleri içindeki yayınlar başlayana kadar Kuran’ı Kerim tilaveti dinledik. Hem güzel şekilde sohbet ettik, hem de kendi aramızda hatim paylaştık. Depremdeki kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ruhlarına hediye ettik indirilen hatimleri. Sene-i devriyesine sadece 2 ay kaldı. Ne kadar da çabuk geçti zaman. Allah (c.c.) bütün depremde vefat edenlerimize rahmet eylesin.

Nur Chat Odaları

Gel gelelim geri konumuza. Dediğimiz gibi, SohbetX’te aile gibiyiz. Eğlencemizi, kahkahalarımızı da paylaşıyoruz. Üstelik paylaştıkça artıyor mutluluklarımız. Lakin hüznümüzü, üzüntülerimizi, endişelerimizi de paylaşıyoruz bir şekilde. Dara düşünce “Dua et” diyoruz birbirimize sohbet esnasında. Böylelikle dostluğumuz da, kardeşliğimiz de pekişiyor. Dilerseniz siz de gelin katılın aramıza, bizimle dost, kardeş olun. Ailemizden olun hatta. Bekliyoruz.

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 191 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 02 Aralık 2023

1 Yorumlar
İslami Sohbet Odaları - Canlı Sohbet Siteleri & Chat Sohbet Odaları - Sohbetx.Net

[…] Nur Chat hakkında yazdık. Bugünkü konumuz İslami Sohbet Odaları. Daha önce de söylediğim gibi, […]

Cevap bırakın