Mirc Sohbet Odaları

Mirc Sohbet Odaları

Selam arkadaşlar. SohbetX’te yeni bir makaleye hoş geldiniz. Bugünkü konumuz Mirc Sohbet Odaları Mirc nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Mirc aslında bilgisayarlara indirilin bir İrc programıdır. İçindeki birçok hazır ayar sayesinde yazım şeklinizden tutun da girişteki yazılarınıza kadar ayarlama imkanınız var. Mirc genelde farklı chat sitelerine giren ve oralarda sohbet eden arkadaşlarda vardır. Bazı arkadaşların bilgisayarları 7/24 açık olur. Kendileri sitede olmasa bile nickleri sitede durur. Mirc programı sayesinde siteden düşmezler. Sürekli online gözükürler. Genellikle sohbet siteleri anasayfalarında kendi Mirc programlarını indirmek için link verir. ‘Mirc Yükle’ butonuna tıklayarak kendi bilgisayarınıza o sohbet sitesinin Mirc’ini indirebilirsiniz. Üstelik bu program tamamen bedava. Bedava sohbet etmek için bir sebep daha diyeyim 😊 Ayrıca telefondan giren kişiler için de Mirc benzeri Androirc programı var. Bu programı indirerek, giriş portu ve birkaç ayarı girerek yeni sohbet siteleri içine kolaylıkla bağlanırsınız. SohbetX sitesindeki adminlerden yardım isterseniz, size bu konuda daha geniş bilgi vereceklerdir.

Mirc Chat Siteleri

Mirc programının özelliklerinden bahsedeyim biraz sizlere. Misal sohbete giriş yaparken “Beşiktaş’lı olmak bir ayrıcalıktır” yazısının görünmesini istiyorsunuz. O zaman bu yazıyı alıp Mirc programının içindeki giriş bölümündeki karşılama yerine ekliyorsunuz. Bu sayede siz her chat yapmaya girdiğinizde bu yazı çıkıyor. Veya sitede adminsiniz ve her girişte oper şifrenizi girmek istemiyorsunuz. O zaman da alt + R tuşuyla Remote bölümünü açıp içine bir kodla giriş ve oper şifrelerinizi ekliyorsunuz. Bundan böyle siteye ne zaman girseniz, şifreleriniz otomatik giriliyor ve sizin sadece kanala selam yazmanız kalıyor. Ayrıca Mirc programı sayesinde bilgisayarınızda log da tutar ayarını açarsanız. Bu sayede de sitede siz ekranda yokken bile ne olursa olsun, sonradan da olsa kontrol etme imkanınız oluyor. Aynı zamanda eğer adminliğiniz varsa komut girmeden sohbet sitesindeki userlere voice, aop, hop, sop gibi yetkileri de bir-iki tuşla halledebilirsiniz.

Mirc Chat Odaları

Biraz daha teknik bir makale oldu bugün. Konumuz Mirc Sohbet Odaları olunca size programı açıklayayım dedim. Biraz da kolay bir dille olsun istedim. Umarım işinize yarar. Bugünlük de böyle olsun, ne diyeyim. Zaten SohbetX.Net’te chat yapmak için okadar sebebiniz var ki, şimdiye kadar gelmediyseniz ayıp ettiniz demektir. Lakin hemen telafi edebilirsiniz. Peki ya nasıl mı? Alttaki linke tıklayarak bizimle sohbet etmeye gelerek. Daha ne olsun?

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 133 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 2023

Cevap bırakın