Sen Sohbet

Sen Sohbet

Sen Sohbet Edersin de, ben seninle sohbet etmem mi can? Tabii ki ederim. Zira içinde senin geçmediğin sohbet bana bir şey ifade etmiyor artık. Benim sohbetim sen, sadece sen, senin sohbetin benim. İçimden bu kelimeleri yazıya dökmek geldi, bugünkü SohbetX makale başlığını duyunca. Bir insan, başka birini sevmeye görsün, her ettiği muhabbete söz ona gelir, hep ondan bahseder, hep onu zikreder. Aslında Allah’ı tanısak ve gerçek anlamda sevsek, O da elbette dilimizden düşmeyecek. Biz buna çaba harcamıyoruz belki de. Oysa dünyalık sevdalara tutulup, sürekli bir hasret, bir özlem, bir vuslat arzusuyla yanıyoruz. Halbuki kendimizi O’nun sevdasına hazırlasak, O’ndan bahsetsek hal böyle olur mu? O’nun muhabbetini etsek, belki de gönlümüzden Rabbimize bir hat gider, kurtuluşumuz orada olur. Yer gök muhabbet ile ayakta derler ya, sohbet muhabbet makalemizde bahsettiydik hani? İşte tam da o şekilde SohbetX de muhabbetle ayakta duruyor.

Sohbetim Sen

Ahirete gittiğimizde Rabbimizle karşı karşıya gelince bu sohbet siteleri içinde geçirdiğimiz vaktin hesabını da vereceğiz elbette. Bu sebeple SohbetX’in bağlı olduğu SohbetimSen İRC’sinin #Sohbet odasının başındaki söz bize her daim Rabbimizi hatırlatıyor. Bediüzzaman Said Nursi’nin (k.s.) Risale-i Nur’unun 30. Söz, 2. Mevkıf, 3. Maksad’ın 4. Remzinde geçen bir söz yazılıdır orada. “Bütün kâinatın mâyesi, muhabbettir. (Ve) bütün mevcudâtın harekâtı, muhabbetledir. Bütün mevcudâttaki incizab ve cezbe ve câzibe kanunları, muhabbettendir.” Bu makalenin yayınlandığı tarih 28 Ocak 2024 olacak. Makalelerimizi yazarken geriden geldiğimiz için yazıldığı tarih ise 10 Mart’ı 11 Mart’a bağlayan gece. Ramazan ayı bu sabah başlayacak canlar. Bu yatsı namazında ilk teravih kılındı. Birazdan ise sahur yapıp orucumuza niyetleneceğiz inşallah Müslüman alemi olarak. Şu mübarek gecede dilerim ki cümlemize ahirette Rabbimizin karşısında da ‘Rabbim benim sohbetim Sen idin’ demek nasip olsun.

Sen Sohbet Muhabbet Et

İşte böyle canlar, her zaman size chat siteleri, sohbet odaları gibi konulardan bahsediyordum. Bazen de dini chat siteleri, İslami sohbet odaları gibi konular oluyordu. Bugün yine farklı bir makale oldu. İster buna Ramazan’ın bereketi deyin, ister maneviyatın ruhuma yansıması, dilerseniz de riya. Zira hüsnü zanna ihtiyacım olduğu kadar, su-i zanna da ihtiyacım var. Belki sırtımdaki küfeden günahlarım biraz azalır, küfe hafifler de, ben de bu sene Ramazan’a biraz daha hafif girerim. Neyse, makalemize sonlandırırken sana sesleneceğim can. Eğer olur da, seni de benim gibi uyku tutmazsa bu gecelerde. Veyahut Yatsıyı, Teravihi eda ettiysen ve sahur hazırlıkların da bittiyse. Üstelik Kuranını da okuduysan. Aynı zamanda aile efradını sahura kaldırmak için bekleyeceksen eğer. Hatta biraz kendine vakit ayırmaya niyetlendiysen, buyur gel sen de SohbetX’e. Muhtemelen beni orada sohbet muhabbet ederken bulursun. Sen sohbet etmek istersen diye yazıyorum bunları. Haydi o halde, sen de gel can, kapımız elbette sana da açık.

Bereketli Ramazanlar, hoş sohbetler dileğimle. Allah’a emanet ol…

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 299 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2024

Cevap bırakın