Sohbet City

Sohbet City

Ve yine SohbetX, yine bir makale. Bugünkü konumuz sohbet siteleri arasında bulunan Sohbet City. Sohbetin ne manaya geldiğini biliyoruz da, peki ya city ne demek? City İngilizce şehir demek canlar. Okunuşu ‘siti’dir. Bana bu isim sanki biraz bu sanal alemin, sanal dünyanın içinde de değişik şehirler var demek gibi geliyor hep. Biz bir şehir kurduk bu alemin içine deniyor. Sohbet odaları mahalleler, oyun odaları parklar ve AVM’ler, botlar da mahallenin bakkalı, fırını, manavı. Her mahallenin kendine göre bir havası var. Misal #Sohbet odası. Her gelen ilk olarak buraya gelir. Burada karşılanır. Bu sebeple de en önemli odalardan biridir. Sohbet odasında atar sohbetin kalbi. Burada ilk selamlaşmalar, tanışmalar olur. Bazen özele geçmektense insanlar biraz daha sakin bir ortam arar. O zaman da #Avrupa veya #Karadeniz odalarından birine geçerler. Birkaç kişi kendi aralarında chat yapar orada da. Ayrıca muhabbet sarınca insanın zaten tek kişiyle mi grupla mı sohbet ettiği önemsizleşir.

City Chat Odaları

Son olarak sohbet odaları arasında bir de #SenFM odamız var canlar, hepinizin bildiği üzere. Burası da bana mahallenin kültür merkezini hatırlatır. Sanat eserleri burada canlanır. Güllerle bezeli duvarları vardır SenFM’in. Canlı yayın yapan DJ’ler için alkışlar burada kopar. Burada dans eder insanlar slow müzikte üstelik. Halay çekerken el ele, omuz omuzadır kullanıcılar. Horon teperken omuzlar dik, bacaklar sürekli hareket halindedir. Şarkıların ve türkülerin sözleri buraya yazılır. DJ’lere iltifatlar yağar, istekleri buraya yazar genelde userler. Aynı zamanda teşekkürlerini de buradan iletirler. Capcanlıdır SenFM odası. Duygudan duyguya sürükler insanı müzik eşliğinde sohbet chat yapmak. İbrahim Erkal abimizin dediği gibi “Bağlanıyorum mu ne?” dersiniz şarkının sözlerini mırıldanırken. Ya da haykırırken. “Seviyorum mu ne?” yazarken içinizden “Seviyorum uleynn!” diyesiniz gelir. Anlayana…

Chat Sohbet City

Alışkanlığınız olur SohbetX. SenFM’i dinlerken alışkanlığınız size keyif verir. Uzaklardakileri yakın eder muhabbet. Mesafeler ortadan kalkar. SohbetX Sohbet City şehrimize siz de gelmek için acele edin. Haydi, hiç beklemeyin o halde. Sohbete Bağlan yazan butona tıklayın, hemen aramıza katılın. Bundan böyle sizin de şehriniz burası olsun. Sizin de güvenilir ortamınız olsun burası hatta. Kısacası alışkanlığınız olsun.

www.sohbetx.net

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 162 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 15 Aralık 2023

Cevap bırakın