Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri ve Sosyal Chat diye yazılır, SohbetX diye okunur. Tabii ki bu SohbetX’in sosyal chat siteleri arasında olması hasebiyledir. Peki ya neden mi? Sosyal dediğimiz şey camiaya yöneliktir. Yani SohbetXi bir camiaya hitap ediyor. Hangi camiaya derseniz, bu da sanal ortamda chat sohbet etmeyi seven insanlar deriz. Camia kelimesi cami kelimesinden türer canlar. Cami de cem kelimesinden türer. Bir araya getirmek veya gelmektir. Cami de toplayan demektir bu manayı devam ettirirsek. Bu sebeple camia topluluk demek diyoruz. O halde chat sohbet eden topluluğa hitap ediyor SohbetX demektir. Aslında çok mantıklı, doğal bir açıklama bu. Bu chat sitesinde bir araya gelen insanlar kimler peki?

Sosyal Sohbet Odaları

Sanalda kendilerine rahat edecekleri bir yer arayan, kendilerini evde hissedecekleri bir ortam arayan kişiler. Bunu da aile sohbet ortamı olan SohbetX’te buluyorlar canlar. Zira burası gerçekten de küçük bir aile ortamı. Abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimle bir araya geliyoruz, buluşuyoruz biz burada. Siz de ailemize dahil olmaya niyetliyseniz buyurun gelin. SohbetX gibi sosyal sohbet siteleri içerisinde chat odaları bulunur. Bunların isimleri #Sohbet, #Chat, #Ask, #Sevgi da olur, bizdeki gibi #Avrupa, #Karadeniz veyahut #Dadaslar da. Bunun sebebi ise SohbetimSen.Net İRC’sine bağlı olması. Haliyle SohbetX’ten gelince buradaki odalara da geliyorsunuz.

Sosyal Chat Siteleri

Bir de bizim radyo odamız var. Sohbet siteleri ilk açıldığında bu odanın adı genelde #Radyo olur. Lakin biraz zaman geçince genelde bu odaların isimleri radyonun ismiyle değiştirilir. Bizde bu #SenFM odası. Ne kadar DJ gelirse gelsin, ne kadar DJ giderse gitsin sitemizden, DJ sayımızın 50’nin altına düştüğü pek nadir olur. Bugün misal arkası arkaya önce Dass, sonra Can, sonra da Ali arkadaşımız yayın aldı. Üçü de yeni DJ’lerimizden. Zaten yeni olmayan arkadaşlarımız da joker oluyor genelde. Onlar yayın boş oldukça yayın alıyorlar. Bu sebeple yayınlarımız neredeyse hiç boş kalmıyor. Bu da bizim chat yaparken keyifli vakit geçirmemizi sağlıyor. Siz de insanları bir araya getiren, bir arada sohbet etmelerini sağlayan sosyal sohbet siteleri mi arıyorsunuz? O zaman hiç aramaya devam etmeyin. Girin anasayfamızdan içeri, alın kendinize bir nick ve selam verin sohbet sitemize girdikten sonra. Sonra mı? İster izleyin, ister chat sohbet muhabbet edin, ister canlı radyo dinleyin. Biz sizi bekliyoruz.

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 230 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Ocak 2024

Cevap bırakın