Antalya Sohbet

Antalya Sohbet

Antalya Sohbet için Antalyalılarla chat yapmaya sohbet siteleri arasındaki SohbetX’e buyurun gelin canlar. Antalya’dan gelen arkadaşlar Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı ve Demre gibi ilçelerden. Ayrıca Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı ve Kepez’den de gelenler var. Akdeniz’in bu güzel şehrinden gelen insanlar da iklimi gibi sıcak. Siz de gelin, bu sıcak kanlı kişilerle SohbetX’te sohbet edin. Ayrıca Antalya’nın tabiatında yetişen portakallardan tutun da muz, avakado, elma, armut, ayva gibi meyveler ikramımızdır. Aynı zamanda sebze sevenler için ise hıyar, başka bir deyişle salatalık ve domates de ikram ediyoruz. Antalya zamanında sırasıyla Likya, Lidya, Pamfilya, Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Hanedanlarının hakimiyetindeydi. Bu sebeple de o medeniyetlerden kalan kalıntılar ve antik kentlerle dolu. Gezmek isteyenler için harika bir fırsat bu tabii ki. Lakin Antalyalı dostunuz yoksa, tek başına ziyaret etmek istemezsiniz. Bundan dolayı da SohbetX’te Antalyalılarla tanışmaya geleceksiniz.

Antalya Sohbet Odaları

SohbetX’teki sohbet odaları içerisinde Antalyalılarla Antalya sohbet etmeniz size de iyi gelecektir. Burada Antalya’ya has yöresel yemeklerle de tanışın isteriz. Önce çorbalardan kuşkonmaz, çitlembik, kulaklı hamur, tarhana, kekikli, göce, yarpızlı ve yarma tarhana ile tanışın. Sonrasında tahinli piyazlar, pilakiler ve mezeler, salatalardan da Toros ve Radika tanınmaktadır. Dolmalardan ise bal kabağı, çökelekli biber, cevizli biber, lor peynirli biber dolmaları yöreye has. Ayrıca kebaplardan domatesli tas, testi, yoğurt soslu beydağ bilinir. Aynı zamanda çağla cacığından ebegümeci, patlıcan, kabak, domates gibi sebzeli civelere kadar sevilir. Börekler var, özellikle de kapama ve bastarya bilinenler arasında. Bir de tabii dereotlu ve yerli balıklarla hazırlanan yemekler. Say say bitmiyor canlar. Son olarak da kadayıf, kabak gibi tatlılar, bir de karpuz kabuğu, bergamot gibi meyvelerin reçelleri var.

07 Antalya Chat Siteleri

Bunların hepsini biz SohbetX’te Antalyalı arkadaşlarla chat sohbet ederken öğrendik. Bu sebeple de sizi de burada Antalya Sohbet etmeye çağırıyoruz. Sadece güneş, kum, deniz ve tarihiyle değil, kültürüyle de tanıyın Antalya’yı. Bundan dolayı size Antalya ikliminde yetişen meyve ve sebzelerden başladım anlatmaya. Sonrasında tarihi ve yemeklerinden bahsettim. Zira Antalya sadece bir tatil yöresi değil. İl olarak, koskoca bir tarihe ve kültüre sahip. Memleketimizi tanırken, bunları da öğrenmeniz size de iyi gelecektir. Genel kültürümü geliştirmek açıkçası bana çok iyi geldi. Antalyalı dostlarıma buradan selam eder, Antalya Sohbet makaleme son veririm. Başka bir makalede görüşmek dileğiyle.

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

 

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 158 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2024

Cevap bırakın