Aydın Sohbet

Aydın Sohbet

Sıradaki şehrimiz tabii ki Aydın olduğuna göre, konumuz da Aydın Sohbet. Ege kıyılarımızın incileri Kuşadası ve Didim’e ev sahipliği yapan Aydın ilini bilmeyenimiz yoktur sanırsam. Sohbet Siteleri içerisinde de Aydınlı arkadaşlarımız var. Komşu illeri İzmir, Manisa, Denizli ve Muğla’dan oluşur bu şirin şehrimizin. İlçeleri ise sırasıyla Aydın Merkez, Bozdoğam, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, İncirliova, Karacasu ve Karpuzlu’dur. Bir de Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar tabii ki. Makaledeki cümlelerinin kelime sayılarından dolayı böldüm, kusuruma kalman Aydınlılaa 😊 İnsanları Ege’ye has şivesiyle candan insanlardır. Mutfağında da orada bol yetişen zeytinlerden dolayı olsa gerek, kızartmaları dahil birçok zeytinyağlı yemekleri ile tanınır. Ayrıca incir ve kestane, Ege’ye has otları ve yeşillikleri ve sebzeli yemekleri de bilinenler arasında. Bu sebeple birçok yeşillikli ve zeytinyağlı tarifleri var Aydın’ın. Börülceli tarhanayı duyduğumda çok şaşırdıydım ben. Bir de Ayranböreği. Isırgan otu ve lor peyniri ile yapılan bu börek bu makaleyi yazarken bile ağzımı sulandırdı.

Canlı Radyo Dinlerken Sohbet Et, Aydın Havası Dinle

Yemeklerinden ziyade Efeleri ve Zeybekleri ile de tanınır Aydın. ‘Kısa kes de Aydın havası olsun’ derler ya, tam da bu sebepten işte. Siz de dilerseniz gelin SohbetX’te sohbet muhabbet ederken canlı radyomuzu dinleyin. Egeli ve Aydınlı Dj’lerimizin Ege ağzıyla yaptıkları anonsları duyunca siz de mutlu olacaksınız. Aynı zamanda bizimle birlikte onlarla da chat yapma zevkini de yaşayacaksınız. Hekimoğlu Türküsü eşliğinde Egeye has efelerin, zeybeklerin o meşhur danslarını hayal edeceksiniz. Bayanların kıyafetlerinde çiçekli başlık, üçetek, şalvar, uladu örtü ve çeki ön planda. Erkeklerde ise fes, boyun dolağı, ten gömlek, camadan, cepken, dolgu kuşak, yağlık, silahlık, kütüklük, pazubent, potur ve çizme gibi parçalardan oluşur. Geleneksel danslar gösteriler ve düğün organizasyonları gibi yerlerde sergileniyor artık. Bu sebeple insanlar pek bu kıyafetleri alıp giymiyor. Aydınlı arkadaşlarımız anlatıyor bunu tabii ki.

Aydın Sohbet

09 Aydınlılarla Sohbet Et, Chat Yap

09 Aydın Sohbet için siz de SohbetX’in sohbet odaları içinde muhabbet etmeyi tercih edin canlar. Biz bu turizmi, yemekleri, müzikleriyle bilinen şehir hakkında sohbet ederken çok zevk alıyoruz. Üstelik umarız siz de aynı zevki, hazzı yaşarsınız. Keyifli chat sohbet muhabbet için bizim tercihimiz her zamanki gibi aile sohbet ortamımız. O halde, siz neden hala aramızda değilsiniz? Adresimiz aşağıda. Hemen gelin, kendinize bir nick, başka bir deyişle lakap alın, aramıza katılın. Görüşmek dileğiyle…

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 227 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 09 Şubat 2024

Cevap bırakın