Evli Sohbet

Evli Sohbet

Dün eşli sohbet siteleri makalemizde buluştuk sizinle canlar. SohbetX’in bugünkü makale konusu ise Evli Sohbet. Aslında dün de dedim, öylesine bir aile ortamımız var ki bu sitede, insanlar eşleri ile bile chat yapmaya gelebiliyor. Hatta eşi olmayan, sevgilisi ile geliyor. Sevgilisi olmayan dostuyla geliyor. O da mı yok, tek başına giriyor, sohbete başlıyor insanlar. Kısmet ya, öyle oluyor ki bazen insanlar burada tanıyor ruh eşlerini. Üstelik bazen de hiçbir beklentisi olmadığı halde. Azıcık takılayım, günün stresini atayım diye giriyorsun sohbet sitesine. Bir de bakıyorsun, insanlar ile muhabbet öylesine sarıyor ki, bir daha gidesin gelmiyor. Sonra, sonra biri dikkatini çekiyor. Muhabbeti, yazması, laf atması, cevap vermesi, belki sadece yazılı sohbet ederken bile dikkatini celbediyor. Bir de bakmışsın, onun her girişini gözlüyorsun artık. Uykudan gözünü açıyorsun, ilk olarak o burada mı diye bakıyorsun. Acaba benim geldiğimi fark edecek mi diyorsun. Birkaç gün göremeyince chat sohbet arkadaşlarına soruyorsun haberiniz var mı diye.

Evli Chat Siteleri

Bunu yazarken aklıma Yusuf Has Hacip’in Kutadgu Bilig’deki yazısı aklıma geldi. Aynen aktarıyorum. Aynı zamanda arkasına parantez arasında şuan kullanılan Türkçemizle manasını yazıyorum.

“Könül kimni sevse körür közde ol             (Gönül kimi severse gözünün önünde (hep) onu görür)
Közin kança baksa uçar yüzde ol               (Göz nereye baksa orada o(nun hayali) uçar)
Könülde negü erse arzu tilek                       (Gönülde arzu, dilek ne ise)
Ağzı açsa barça tilin sözde ol”                    (İnsan) ağzını açınca hep ondan söz açar)

Bu sebeple insan sohbet sitesi içerisinde kim dikkatini çekerse, onu gider sorar başkalarına. Sormasa ilgisi yok demektir aslında. Hoş görmek lazım zannımca.

Bu arada bu makaleyi yazarken, kulağımda SenFM, DJ-Serra’nın bana seçtiği parçayı dinliyorum. Hira-i Zerdüş “Sarıl geçsin yaralar, Muhtacım her zerrene, Gör ne kadar yalnızım, Kimsesiz darmadağın” diyor. İşte bazen de insan evlilerle sohbet ederken, keşke diyor. Keşke benim de eşim olsa da evli sohbet edilirken ben de dahil olabilsem. Zaman gelse dertleşsem eşim hakkında, zaman gelse elhamdülillah desem başkalarının dertlerini duyunca. Kısmet vesselam.

Evli Sohbet Odaları

Demiştim daha önce. Evli, dul, bekar, bay, bayan fark etmeksizin, herkese kapımız açık. Haydi, o halde, siz de SohbetX’e chat yapmaya gelin, dilerseniz sohbet ederken kendinize bir arkadaş bulun. Hatta belki de dost olun. Hatta ve hatta sevgili olun, ruh eşiniz olsun, evlenin bile. Ama burada sohbet ederken tanıştığınız için her daim güzel bir hikayeniz olsun.

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

 

 

 

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 231 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2023

3 Yorumlar
Elfida

Güzel bir makale olmuş Vuslat'ım gerçekten evet ortama al işin var gecesi gündüzü sohbet oluyor nedendir bilmem ama insana huzur veren insanları tanımak çok hoş tur 🙃🙃

KuŞku

Yine harikalar yaratılmış..dile getirdiğiniz gönlünüze sağlık..

SiNeM

Emeğinize kaleminize sağlık...

Cevap bırakın