Ömrüm Sohbet

Ömrüm Sohbet

SohbetX’te benim ömrüm sohbet chat yaparak, makale yazarak geçiyor canlar. Peki ya sizin ömrünüz ne ederek geçiyor? Hiç düşündünüz mü acaba, bu hayatınızı ne ile geçirdiğinizi? Selda Bağcan ‘Adaletin Bu Mu Dünya’ parçasında ne diyor? “Güvenemem servetime, malıma, Ümidim yok bugün ile yarına, Toprak beni de basacak bağrına.” O halde biz de servetimize, malımıza güvenmeden baksak mı ömrümüzü neye harcadığımıza? Toprak bizi bağrına basmadan, bugün ile yarına ümidimiz de yoksa eğer, en güzeli bu olmaz mı hem? Hem belki de toprak altına gireceğimiz günler için güzel bir hazırlık yapmış olmaz mıyız? Mübarek Üç Aylar başlamak üzere ya canlar, beni de sardı bu aralar bir heyecan. Acaba ben bu üç ayları nasıl değerlendirsem diyorum. Ömrüm sohbet etmekle geçiyor da, acaba hazırlığım yeterli mi ki öte tarafa diyorum. Ayrıca kefeye konunca sevaplarımla günahlarım, acaba hangisi ağır basar diye soruyorum kendime. Kabrim bir Cennet bahçesi mi olacak, bir Cehennem çukuru mu diye düşünüyorum.

Ömrüm Sohbet Odaları

SohbetX’te bu düşüncelerimi paylaşacak arkadaşlarla tanıştım ben canlar. Onlarla oturdum, İslami sohbet, hasbihal ettim, dini chat yaptım, muhabbet kurdum. Gırgır şamata ile geçer zaman da, bir de bu harcanan vaktin hesabı var dedik. Tuttuk, sözleştik. Üç Aylar’da hatimler okuyacağız arkadaşlarımızla. Cüzleri dağıtacağız, okununca tilavet secdelerini de eda edeceğiz, ki eksiğimiz olmasın. Hatim duasına katılan ve isteyen ama katılamayan arkadaşlarımızın nickleri eklenecek. Hem bu sebeple niyetlenen chat sohbet arkadaşlarımız da faydalanacaklar. Birbirimize hayırhahlık edeceğiz bu sayede. Dua kardeşliğimiz de oluşmuş olacak bundan dolayı. Belki de yüzünü hiç görmeyeceğimiz kardeşlerimizin, bacılarımızın, abilerimizin bir iyi niyeti sebebiyle biz de affedilenler arasına gireceğiz. Ahirette karşılaşacağız belki bir sancak altında. Saçma gelecek size belki ama ben inanıyorum bu güzel niyetle, ahirette de kardeşliğimizin süreceğine. Boşuna ahretliğim demiyorum ben bu güzel arkadaşlarımdan birine. Rabbim ne dünyada, ne ahirette bizi birbirimizden ayırmasın diye dua ediyorum canım benim. İyi ki varsın. Siz de iyi ki varsınız SohbetX Ailem.

Ömrüm Chat Sitesi

“Allah’a emanet ol.” Bu da vedalaşırken en güzel duadır bence. Haydi o halde, siz de gelin bizimle seviyeli sohbet edin, sizi de Allah’a emanet edelim ayrılırken. Ne kadar dolduysam artık, bir çırpıda döküldü kelimeler klavyemden. Bir çırpıda bitti makalem. Ömrüm sohbet makalem bitti canlar. Ömrümüz bitmeden Rabbimizin huzuruna varmak için hazırlıklarımızı yapmış olmak niyazıyla veda ediyorum size. Bir dahaki makalemizde buluşmak üzere. Şimdilik Allah’a emanet olun.

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 259 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2023

Cevap bırakın