Türk Sohbet Siteleri

Türk Sohbet Siteleri

Türk Sohbet Siteleri arasında sürekli yükselişte olan SohbetX’e hoş geldiniz arkadaşlar. Bugün size neden bu sitelerin özellikle revaçta olduğundan bahsedeceğim. Çünkü dünya chat siteleri arasında birçok kişi Türkçe yazılı, sesli veya görüntülü chat sitelerini tercih ediyor. Doğma büyüme Hollanda’da olan bir Türk olarak bunun sebebini çok iyi anlarım. Zira dünyanın neresinde yaşıyorsak yaşayalım, kökenimiz Türkiye olunca, biz kendi dilimizde chat yapmayı tercih ediyoruz. İnsanın aslı neyse, nesli de o olur. Armut dibine düşer derler ya, hah işte tam da öyle. Başka bir deyişle, biz kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz. Tabii ki burada Türk derken Kürt, Çerkez, Laz, Tatar, Süryani, Ermeni, Arap asıllı vatandaşlarımız arasında ayrım yapmaksızın diyoruz bunu. Saysak 40 millet çıkar herhalde. Her neyse, her halükarda Türkiye vatandaşı olan herkesi bu kefeye koyuyoruz, din, dil, ırk ayırt etmeksizin. Hollanda’dan ben bile diyorum ki biz bizi biliriz, biz bizim dilimizden anlarız canlı sohbet ederken arkadaşlar.

Türk Chat Siteleri

Daha önce de dediğim gibi, saysak belki 40 millet çıkar içimizden. Lakin ‘Aslını inkar eden bizden değildir’ sözü gereğince, biz kırkını da bizden sayarız. Dini, dili, ırkı, soyu, mezhebi veya aslı ne olursa olsun. Asılların hepsi bizimdir. O halde Türk deyince kimse alınmasın, herkes üzerine alınsın “Benden bahsediyor” diye. Zaten yurtdışındayız, zaten memleket hasreti çekiyoruz gurbette gurbetçiler olarak. Bundan dolayı gurbet sohbet ediyoruz canlı chat sitelerinde.

Ah, bir bilseniz bizim SohbetX.Net’te kendimizi neden bu kadar evimizde hissettiğimizi. Canlı Radyo yayınları desem? SenFM’de güzel ülkemizin birçok memleketinden yayıncı arkadaşlarımız yayın yapıyor. Üstelik biz de burada Türk ve Kürt müzikleri dinliyoruz. Zaten müziğin evrensel dil olması hasebiyle anlamasam da Kürtçe şarkılar da ruhumuza işler en derunumuza kadar, Türkçe şarkılardan fark etmeksizin. İbrahim Erkal abimizin Adam Gibi parçasında dediği gibi “Anladığım dilden olsun, İçinde gurbet bulunsun, Şöyle bizim elden olsun, Adam gibi bir şeyler çal”.

Türkiye Sohbet Sitesi

Peki ya neden Türk sohbet siteleri bizim tercihimiz? Biz Türkiye’ye gelince bize “Hollandalı” ya da “Alamancı” diyenlere bir gıcık oluyoruz ki, anlatamayız vesselam. Tamam, vatandaşlığını aldık da, hani o kadar da olsun, doğduğumuz büyüdüğümüz topraklar sonuçta. Ama hasretimizi gurbet sohbetleri ederek Türkçe konuşan arkadaşlarımızla gideriyoruz. Tabii ki yabancı kökenli arkadaşlarımız da var ama kökenlerimize sadığız bir şekilde. Türk yemekleri yapıyoruz, yiyoruz, Türklerle oturup kalkıyoruz, Türk adetlerine göre düğün dernek kuruyoruz, hasta ziyareti, cenaze ziyareti yapıyoruz. Bu sebeple de Türkçe sohbet siteleri tercihimiz oluyor ya zaten. O halde, siz de bizi dışlamayın olur mu?

Siz de isterseniz bizim gibi burada keyfinize, rahatça, ayrımcılık olmadan sohbet etmeyi, hiç beklemeden gelin derim. Biz sizi SohbetX’te bekliyoruz. Siz bizi kendinize hasret bırakmayın, olur mu?

www.sohbetx.net

VV

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 164 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2023

1 Yorumlar
Gurbet Sohbet - Canlı Sohbet Siteleri & Chat Sohbet Odaları - Sohbetx.Net

[…] sohbet sever arkadaşlarımız için bambaşka bir sohbet platformu önereceğim. Burası Türk sohbet siteleri arasında hızla yükselen SohbetX.Net. Burada kendinizi gurbette değil de, kendi vatanınızda […]

Cevap bırakın