Cet Sohbet

Cet Sohbet

Cet Sohbet diye makale başlığı verdiler bana SohbetX’e yaz diye. Yahu siz canlı sohbet sitesi için Cet Sohbet yazıyorsunuz, benim aklıma nedense Jet Sosyete dizisi geliyor. Ne alaka mı diyorsunuz siz de? Ben de anlamadım ki. Gecenin saat 2.38’inde bu geliyor aklıma anca. Çıkmıyor da. Sonradan görme dediğimiz bir ailenin trajikomik hikayesini anlatıyordu bu dizi. Cengiz bey şirketin en altındaki Yaşar beyi genel müdür yapıyor şirketine. Bir de Jetset Konakları’na taşınınca bu gecekondu mahallesinden gelme aile, birden kendilerini sosyetenin içinde buluyorlar. Aslında kendilerince çok doğal, bildiğin yurdum insanı bunlar. Yanlardaki konaklarda ise sosyetenin bilinen aileleri kalıyor. Önce hor görüyorlar bu yurdum insanlarını. Cengiz’in genç eşi Gizem’le sosyete jet giriş yapan Safiye’nin komik sahneleri herkesi kırıp geçiriyor. Gülse Birsel’in kaleminden olan bu dizi, Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerinden sonra yine kendisinin mizah anlayışını önümüze döktü. Biz de bir çok chat sohbet esnasında bu dizinin muhabbetini ettik.

Sohbet Chat Siteleri

Aslında sohbet chat siteleri içinde de bazen böyle ‘sonradan görme’ denilen insanlar oluyor. Ya da ne oldum delisi olan insanlar da diyebiliriz bunlara başka bir deyişle. Bu insanlar sanal alemde kendilerini maddi zenginlikleri ile ortaya çıkarmaya çalışsa da başaramıyorlar. Onlar da kendilerini olduklarından daha farklı göstermeye çalışıyorlar. Ama insan özünde neyse, sanal alemde de onu karşısındakilere yansıtır, onun farkında değiller. Sonra bir şekilde zaten anlaşılır bu durum. Size birkaç örnek:

  • Kendi işyerim, şirketim, üst pozisyonda çalışıyorum diyen, ama sohbet sitesinden gece gündüz ayrılmayan kişi, işsizdir. Hayalen kendini çok önemli göstermeye çalışır. Bu sayede insanlardan saygı bekler.
  • Sürekli kadınları kollayan, savunan cet gibi, yani jet gibi klavye delikanlısı peki? Reel hayatta korkağın tekidir, hiçbir bayana yaklaşamaz ve bu sebeple sanaldakileri savunarak onlarla iletişim kurmaya çalışır.
  • Akşam 17.00’den sonra müsait değilsin. Hafta sonları müsait değilsin. Telefon numaranı veremiyorsun. Evlisin ve sanal alemde bekarım diye dolaşıyorsun.
  • Sesli sohbet ediyorsun ve etrafındaki çocuk sesleri için ‘yeğenlerim’ diyorsun. Gün geliyor ve bu çocuklardan biri ‘anne!’ veyahut ‘baba!’ diye bağırarak girer içeri. Anne veya babasındır çünkü.

Cet Chat Sohbet Odaları

Oysa ki, dürüst olsa insanlar. Dese ki, evet ben evliyim. Bir arayışta değilim ama dobra sohbet edecek insan arıyorum dese. Ya da dese ki, işsizim, (malulen) emekliyim, bir sebeple çalışamıyorum veya iş arıyorum. Ya da dese ki anneyim, babayım ve çocuklarımla ilgilenmem lazım. Bu çok daha riyasız bir yaklaşım olmaz mı? Bırakın, insanlar sizi olduğunuz gibi kabul etsin. Etmeyene de yol verin gitsin. SohbetX’te var böyle dürüst insanlar. Samimi sohbetleri ile her şeyi ayan beyan ifade ediyorlar. Arayışı olan da, olmayan da var. Üstelik bunların hepsi sizinle dürüst bir şekilde cet sohbet 😉 etmek için sizi bekliyor. Haydi, siz de gelin o halde.

Vuslat Vera

www.sohbetx.net

Yazar: Musty Azad

Görüntüleme: 176 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2023

Cevap bırakın